Zimní vycházka

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJe pozdě odpoledne. Slunce už se pomalu chystá ke spánku. Jeho paprsky dopadají na zasněženou pláň a vytváří na ní krásné a tajuplné stíny. V dálce polétávají vrány a havrani, kteří občas svým křiklavým zpěvem ruší jinak naprosté ticho. Dokonalé ticho. Ticho, které můžeme v přírodě vnímat opravdu jen v zimě.

Celá příroda spí a rozhodně nechce být rušena. Opatrně našlapujeme, i tak se ale boříme téměř po kolena do sněhu. Začíná být už hodně chladno, teplota klesla hluboko pod bod mrazu. Na obloze vidíme první, nejjasnější, hvězdy. Bude hodně chladná noc.

Za tmy se vracíme do naší chalupy. Rychle rozdělávám oheň v krbu, který za dobu naší vycházky vyhasl. Dáváme si sušit mokré věci. Vaříme si čaj a mezitím připravujeme hru Kris-Kros. Ještě přinesu ze sklepa poslední kousky vánočního cukroví a můžeme začít hrát.

V chalupě je krásně teplo. Dřevo příjemně popraskává, plameny spolu s lampičkou dotváří tu správnou atmosféru. Venku už začala úřadovat paní noc. Skládáme na herní plán postupně první slova. Jsou jimi ZIMA a SNÍH.